lt   en   ru   de
        mesos perdirbejai
 Valdymo įgūdžių
 Pardavimų įgūdžių
 Vokiečių kalbos
 Gyvulių supirkimo
 Skerdenų klasifikavimo
 Gyvulių išpjaustinėjimo
 Technologinių naujovių
 Mėsos, pusgaminių kokybės
 Maisto saugos ir kokybės
 Darbų saugos 

Skerdenų klasifikavimo

Galvijų ir kiaulių skerdenų klasifikavimo sistema ir jos veiklos efektyvumo (supirkimų sistemos grandis) mokymai


Galvijų ir kiaulių skerdenų klasifikavimo pagal jų masę ir kokybę sistema yra pagrįsta tarpusavio (gyvulių tiekėjai – skerdyklos) bendradarbiavimu, siekiant aiškios ir motyvuotos gyvulių supirkimo kainos. Ši klasifikavimo sistema yra labai svarbi mėsos ir jos produktų vartotojams, nes pagal ją yra oficialiai įvertinama mėsos kokybė. Vartotojui (piliečiui, perdirbėjui, prekeiviui) yra svarbu suvokti, kokios kokybės mėsą perka, įsigyja, todėl labai svarbi yra patikima ir unifikuota Europoje kokybės vertinimo sistema.
Šių mokymų tikslas – pateikti kvalifikuotos, sąžiningai veikiančios gyvulių skerdenų klasifikavimo sistemos sampratą, skatinti augintojus auginti kuo daugiau kokybiškų gyvulių, o skerdyklas – kuo daugiau jų paskersti. Geros kondicijos gyvulių auginimas (tai yra kokybiškos mėsos gavimas) yra proporcingas augintojų pajamų augimui. 
Šiuo metu Lietuvos rinkoje daugiausiai yra O ir P kategorijos kokybės mėsos pagal pasaulyje naudojamą unifikuotą gyvulių skerdenų vertinimo skalę SEUROP. Šis faktas rodo, kad Lietuvos augintojai pagal SEUROP skalę augina žemesnės (pvz., palyginti su Vokietija) kokybės mėsą, todėl ši problema Lietuvos mėsos versle yra viena iš esminių. Tuo tarpu Vokietijoje daugiausiai yra E ir U klasės skerdenų. Šiai problemai spręsti ir yra inicijuojami šie mokymai.
Lietuvoje nėra pakankamai aukštos kvalifikacijos specialistų, galinčių padėti spręsti šią problemą, vykdyti mokymus, instruktuoti, praktiškai perteikti įgūdžius mėsos perdirbėjams ir augintojams, kitiems potencialiems Lietuvos mėsos verslo specialistams. Tokių specialistų poreikis sparčiai didėja, todėl ir inicijuojama ši mokymų veikla.
Praktiniai ir teoriniai mokymai vyks Lietuvoje. Planuojama mokymų trukmė yra 1 darbo diena. Mokymuose dalyvaus 25 darbuotojų, suskirstytų į dvi mokymo grupes po 12-13 asmenų, kurių kvalifikacija yra būtina kaip tiesioginiam jų darbui, taip ir savo perduodant žinias  naujiems atitinkamiems darbuotojams.  Mokymuose dalyvaus meistrai, technologai, vadybininkai.

 
Asociacijos nariai Naujienos Projektai Naudingos nuorodos Kontaktai Informacija nariams
  K.Donelaičio 2-116, Kaunas LT- 01104 Tel.: 8 698 57001
Sprendimas UAB "Elektroninės Informacijos Centras"